rozważania także pojawiać się będą w różnej formie podczas wieczornych Eucharystii w tygodniu i po niedzielnej Mszy na g. 8.00

  • Zapraszam moich Parafian do przeżycia przygotowań do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia - kard Wyszyńskiego w formie ogólnopolskich rekolekcji pod nazwą beatyfikacja33
  • Inauguracja I edycji Rekolekcji: 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego.

Treści rekolekcyjne będą dostępne w trzech formach: w wersji drukowanej, audio oraz video - dzięki czemu każdy parafianin będzie mógł w nich uczestniczyć w najbardziej optymalny dla siebie sposób. 

Okres 33 dniowych Rekolekcji - dzięki gotowym narzędziom każdy parafianin może wybrać optymalną dla siebie formę udziału w rekolekcjach. Może je przeżywać w domu lub w kościele. Może korzystać z tekstu drukowanego lub elektronicznego. Teksty medytacji będą odczytane w liturgiach wieczornych Mszy świętych. . Medytację można połączyć z adoracją Najświętszego Sakramentu.

 

Na stronie internetowej: www.beatyfikacja33.pl - znajdą się wszystkie materiały rekolekcyjne oraz pomocnicze

 

>15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz dnia 26 sierpnia w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej zachęcamy do uroczystego obchodzenia tych  świąt, wzbogaconego o modlitwę za kościół, ojczyznę, parafię.

 

>26 sierpnia w piątek w Nikielkowie proponujemy uroczystą drogę krzyżową w parafii z rozważaniami jako bezpośrednie przygotowanie do spowiedzi oraz do aktu oddania. 

 

>W pierwszy czwartek września tj. 2 września zaproszenie parafian do modlitwy o powołanie kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

>W pierwszy piątek i sobotę miesiąca tj. 3, 4 września zaproszenie parafian do pogłębionej spowiedzi (rachunek sumienia przygotowany w oparciu o nauczanie Prymasa Tysiąclecia oraz siostry Róży Czackiej) oraz do uczestnictwa w nabożeństwie pierwszopiątkowym i pierwszosobotnim.

 

>Zakończenie rekolekcji z  aktem zawierzenia - 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.